شرکت ایده آل سیستم فعالیت خود را درسال ۱۳۷۰ در زمینه تولید نرم افزار حسابداری آغاز نمود.

شرکت ایده آل سیستم از دپارتمانهای متعددی تشکیل شده است که عبارتند از :

· دفتر تولید

· دفتر فروش و بازاریابی

· دفتر خدمات پشتیبانی وفنی

· دفتر آموزش

شرکت ایده آل سیستم در زمینه های مختلف مشغول به فعالیت است .ولی تمرکز فعالیتهای این شرکت برروی تولید نرم افزارهای حوزه مالی و اداری با نام تجاری ایده آل  و  ناپال می باشد

 

تاریخچه:

شرکت ایده آل سیستم تا سال ۱۳۷۸ نرم افزارهای تحت DOS خود را به هزاران شرکت ارائه نمود .

در سال ۱۳۷۸ نسخه تحت ویندوز با دیتابیس Paradox با نامهای تجاری نرم افزار حسابداری ایده آل و نرم افزار خرید و فروش و انبار ناپال و نرم افزار حقوق دستمزد و پرسنلی ( نرم افزار یاد ) پاراداکس به بازار ارائه شدند ولی از آنجاییکه بانک های اطلاعاتی مبتنی بر پاراداکس از امنیت کافی برخوردار نبودند در سال ۱۳۸۰ نسخه های تحت Sql Server 2000 نرم افزارها با نام تجاری نرم افزار حسابداری ایده آل و سیستم حقوق دستمزد یاد ۱۰ به بازار عرضه شدند.

از آنجائیکه هدف شرکت ایده آل سیستم ، رسیدن به یک نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان ( ERP : Enterprise resource planning ) بود که بتواند کلیه خواسته های یک سازمان بزرگ را در شبکه و حتی تحت Web پوشش بدهد و گسترش نرم افزارهای جزیره ای هیچگاه نمی توانست یک نرم افزار MISرا به یک نرم افزار جامع تبدیل نماید ، طرح تولید مجدد نرم افزار حسابداری جدید را در شرکت بنا نهادیم . در سال ۱۳۸۱ ابتدا RUP را که آخرین تکنولوژی روز نرم افزار است در شرکت پیاده سازی نمودیم نقش RUP در شرکتهای نرم افزاری مانند نقش ISO در شرکتهای تولیدی می باشد و بدین ترتیب کلیه مراحل آنالیز ، طراحی ، تولید و تست نرم افزار باید با استانداردهای جهانی نرم افزار مطابقت داشته باشد .

برای تولید نرم افزارها ی حسابداری انبار داری خرید و فروش و سایر سیستمها و اجرای RUP نرم افزار Rational Rose را در شرکت راه اندازی نمودیم و تا حد لازم ابزارهای آن را بکار بردیم ، در طراحی نرم افزار از Notification های UML استفاده نمودیم و از Pattern های متعددی استفاده شده است .

از سال ۱۳۸۱ تا سال ۱۳۸۴ ، پروسه تولید و تست نرم افزارها انجام شد و طی ۹ ماه در داخل شرکت و توسط کارشناسان مالی مراحل تست نرم افزار طی شد که کل پروسه ۴ ساله تولید خود حاکی از گستردگی نرم افزار تولید شده می باشد .

اولین نرم افزار یکپارچه مالی بازرگانی و تولیدی این شرکت که حاصل ۴ سال تلاش شرکت ایده آل سیستم بود در سال ۱۳۸۴ با نام تجاری ناپال تیتانیوم به بازار ارائه شد .

نرم افزار حسابداری بازرگانی ناپال تیتانیوم با زبان برنامه نویسی دلفی ( Delphi) تولید شده است.

 

نرم افزار حسابداری مالی ایده آل 

از آنجاییکه زبان دلفی زبان برنامه نویسی قدیمی در تواید نرم افزار می باشد و زبانهای برنامه نویسی جدید مانند C# ( سی شارپ ) امکانات بسیار گسترده تری را در تولید نرم افزار حسابداری در اختیار می گذارند و در نتیجه برنامه های تولید شده تحت سی شارپ دارای سادگی بیشتر و سرعت بسیار بالاتری می باشند ، در سال ۱۳۹۰ نرم افزار حسابداری ،خرید فروش، خزانه داری انبارداری و .. را که شامل کلیه سیستم ها و زیر سیستم های یک شرکت بازرگانی و صنعتی می باشد ، با نام تجاری ایده آل به بازار عرضه گردید.

 

جهت آنالیز و تولید نرم افزار حسابداری ایده آل  ، ابتدا ۳ تا از برترین نرم افزارهای خارج از ایران بررسی شدند و نظرات هزاران مشتری شرکت که از سال ۱۳۷۰ از نرم افزارهای این شرکت استفاده کرده بودند در آن اعمال شد و نهایتاً ایده های مدیران شرکت ایده آل سیستم به نرم افزار اضافه شدند و بدین ترتیب نرم افزار منحصر به فردی را در اختیار قرارداده است .

از آنجائیکه همواره محصولات این شرکت به سادگی و انعطاف پذیری معروف بوده اند ، سعی و تلاش فراوان شده است که نرم افزارهای جدید نیز در عین حالیکه بسیار گسترده و جامع می باشند از همان ویژگیهای قدیمی نیز برخوردار باشند.

در تولید نرم افرارها همواره سعی نموده ایم حداقل وابستگی را بین مشتری و شرکت ایده آل سیستم ایجاد نمائیم زیرا برخلاف بسیاری از شرکتها که با ایجاد وابستگی مشتری سعی در بالا بردن درآمد زایی خود دارند ، ما بر این عقیده ایم که با کاهش وابستگی مشتری به خود ، خدمات پشتیبانیمان را به حداقل رسانده و تیراژ فروشمان را بالا ببریم .

برای بالا بردن سادگی کار نیز پیش بینی های متعددی شده است ، علاوه بر آموزشهای شرکت ایده آل سیستم کتاب راهنمای جامعی جهت کاربران تهیه شده است که کلیه مراحل استفاده و راه اندازی نرم افزار حسابداری را از ابتدا تا انتها به کاربران آموزش می دهند .

امکانات ویژه ای در نرم افزار مالی پیش بینی شده است که توسط آنها کاربران به راحتی می توانند نرم افزار خریداری شده را راه اندازی و عملیاتی.

شرکت ایده ال سیستم برای آندسته از مشتریانیکه مایلند اطلاعات موجود در سیستمهای قدیم خود را به نرم افزار خریداری شده از این شرکت تبدیل نمایند خدمات Convert اطلاعات را نیز انجام میدهند .

نرم افزار حسابداری تحت وب

شرکت ایده آل سیستم از سال 1398 تمرکز بخش تولید خود را بر روی نرم افزار های تحت وب ویژه اصناف قرار داده است.

تا مشتریان بتوانند بر اساس نیاز خود از سبد متنوع محصولات نرم افزاری شرکت ایده آل سیستم استفاده نمایند.

 

سایر فعالیتهای شرکت ایده آل سیستم عبارتند از :

· ارائه انواع سخت افزار

· نصب و راه اندازی شبکه های مختلف

· ایجاد ارتباط بین شعب و دفتر مرکزی سازمانها

خدمات شبکه و سخت افزار

پشتیبانی شبکه
مدیریت شبکه
خدمات کامپیوتری

طراحی سایت

طراحی سایت شخصی
طراحی سایت شرکتی
طراحی سایت فروشگاهی
و ...

نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری ایده آل
نرم افزار مالی ناپال