اجاره نرم افزار حسابداری چیست ؟

اجاره نرم افزار حسابداری چیست و چه مزایایی دارد؟

اجاره نرم افزار یا خرید امتیاز استفاده یکساله(مدت دار)از نرم افزار امری متداول در صنعت روز نرم افزار در جهان میباشد،اما در ایران طرحی نو و جدید میباشد.
طرح اجاره نرم افزار حسابداری برای اولین بار توسط شرکت ایده ال سیستم انجام گردیده است که دارای مزایای بسیاری برای استفاده کنندگان میباشد.
این طرح هزینه ابتدایی خرید و استقرار نرم افزار مالی را به صورت چشمگیری کاهش میدهد.
در این طرح شما تنها هزینه پشتیبانی نرم افزار حسابداری مورد نظر را پرداخت میکنید.

به عنوان مثال شما میتوانید به جای پرداخت ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان هزینه سیستم حسابداری مبلغی در حدود۲،۵۰۰،۰۰۰ پرداخت نمایید به این شکل هزینه راه اندازی نرم افزار مالی شما به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا میکند.
به روز بودن همیشگی نرم افزار حسابداری: در این طرح همیشه نرم افزار مالی شما به روز بوده و همیشه آخرین نسخه نرم افزار حسابداری را بر روی سیستم های خود خواهید داشت و پس از چند سال نیازی به خرید ورژن های جدید نرم افزار حسابداری نخواهید داشت.

افزایش اطمینان:این طرح حتی برای مجموعه هایی که قصد خرید کامل نرم افزار مالی ایده آل سیستم  را دارند نیز بسیار مناسب است .

به دلیل اینکه ریسک خرید نرم افزار حسابداری را بشدت کاهش میدهد، به صورتی که این شرکت ها نیز میتوانند در ابتدا از طرح خرید یکساله استفاده  و بعد از حصول اطمینان از مطابقت نرم افزار مالی با نیازهای مجموعه اقدام به خرید دائم نرم افزار نمایند.
همچنین این طرح برای مجموعه های دولتی و یا خصوصی که بر اساس سیاست کاری ملزم به داشتن همیشگی قرارداد پشتبانی نرم افزار حسابداری هستند بسیار مناسب است به دلیل اینکه هزینه ابتدایی خرید سیستم حسابداری به صورت کلی حذف میگردد.
این طرح از سال ۱۳۹۴ در شرکت ایده ال سیستم اجرایی گردیده و مورد توجه مراجعه کنندگان و مشتریان قرارگرفته است.